Jdi na obsah Jdi na menu
 


Telepatie

Existují dva druhy: takzvaná nevědomá a vědomá. Ta první nejlíp funguje v dětství, ve smrtelném nebezpečí a v hodně, ale fakt hodně velkém stresu. Ta druhá je o moc nebezpečnější. Experimentovali s ní už Hitlerovi vojáci a dneska prý pokusy probíhají v Pentagonu. Zvláštní je, že výsledky experimentů nebyly nikdy zveřejněny. Prosakují jen nejasné zprávy o vzniku nového vědeckého oboru. Jmenuje se psychický terorismus.

 

Nejnebezpečnější na tom všem je, že vědci doteď nevědí, s čím si vlastně hrají. Jasně, existuje přesná definice: „Telepatie neboli biokomunikace je schopnost živých organismů navzájem komunikovat, předávat a přijímat informace pomocí mechanismů, které jsou za hranicemi smyslových schopností.“

 

Fajn. Ovšem PROČ to tak funguje a JAK přesně to funguje, na to ještě nikdo nepřišel. Zvláštní, když si uvědomíš, že stojíme skoro na prahu jednadvacátého století plného technických a počítačových vymožeností. Vědci se shodují jen na jednom: objevení principu telepatie bude svým významem rovnocenné objevu jaderné energie.

Co na to předci... 

 

Vážně, pochybovat o existenci telepatie by bylo asi stejné, jako pochybovat o existenci Slunce. Nejde o nic neobvyklého. Stačí jen zalistovat v pár knížkách a nemusí být ani moc odborné. Třeba takové cestopisy. Když prý lidé z Antilských ostrovů vyráželi za lovem zvěře na jiné ostrovy (zhruba před mnoha a mnoha staletími), plavili se jen na dvou třech lodích. Za několik dní, když už měli masa a všech zásob dost, prostě jen „zatelepatovali“ svým domů a ti pro ně hned druhý den přijeli na jeden z mnoha ostrůvků s přesným počtem lodí určených pro náklad. A pak že mobilní telefon je vymoženost dvacátého století.

... a co na to vědci.

 

Dneska už se telepatie nevyužívá tak smysluplně, za to se s ní dělají pokusy. Zkoumá se, jak je kdo zdatným telepatem, a nejčastěji se k tomu používají Zenerovy karty. Je jich pět, takže pravděpodobnost, že se zkoumaný telepat trefí, je jedna ku pěti. Dalším stupněm zkoušky je přenos vlastního (rozuměj jakéhokoli) obrazu. Tady je pravděpodobnost jedna ku nekonečnu. Regulérní telepatické cvičení si můžeš s kámoškou udělat i sama doma a nezabere vám to víc než hoďku.

  7 kroků k ovládnutí telepatie 

1. Vyrobte si speciální Zenerovy karty

To bude asi ze všeho nejlehčí. Stačí vám k tomu tvrdý papír, tlusté fixy a nůžky.

2. Rozdělte si role

Jedna bude VYSÍLAČ, bude informace vysílat, a druhá PŘIJÍMAČ, bude je přijímat. Roli zkoumaného telepata tady přirozeně hraje přijímač. Jeho „práce“ je narozdíl od „práce“ vysílače značně náročnější a na jeho telepatických schopnostech závisí úspěšnost celého pokusu.

3. Určete si přesný limit

Na přenos jednoho obrazu (Zenerovy karty) si dejte pro začátek dvě minuty. Navázání samotného telepatického spojení ale může trvat déle, takže na první obraz si stanovte limit delší.

4. Soustřeďte se

Posaďte se proti sobě ve vzdálenosti nejmíň dvou metrů. Dejme tomu, že zkoušet se budou tvoje telepatické schopnosti. Kámoška vybere jednu kartu tak, aby jsi ji samozřejmě neviděla, a začne se na ni pekelně soustředit. Ty si vezmeš k ruce papír a tužku a budeš klidně čekat. Musíš si úplně vyčistit mozek a myslet jen na těsné spojení mezi vámi dvěma. Můžeš třeba zavřít oči, a až budeš mít pocit, že se ti jeden z těch pěti symbolů zjevuje, poznamenej si ho.

5. Dvacet pokusů

Karty se můžou libovolně střídat, kamarádka si ale musí jejich pořadí někam stranou psát, abyste pak mohly výsledky porovnat. Udělejte celkem dvacet pokusů.

6. Druhá fáze

Další částí pokusu je přenos „vlastního obrazu“. Pro začátek je dobré zvolit předmět, který se nachází v místnosti, kde sedíte, a který půjde jednoduše nakreslit. Může to být třeba prstýnek, tužka, květina, jestli máte výhled výhled z okna, strom nebo auto... Dobu soustředění prodlužte na pět minut.

7. Výsledek

Jestli jsi se strefila do sedmi nebo víc obrazů z dvaceti, můžeš o sobě klidně prohlašovat, že máš telepatické schopnosti. Jestli ses aspoň přibližným tvarem strefila do přenášeného obrazu (místo stromu jsi nakreslila čáru na jedné straně s kruhem), můžeš mluvit o svých výjimečných schopnostech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář